LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL MEDICINOS TECHNIKOS, ĮRENGIMŲ IR INVENTORIAUS APMOKĖJIMO TVARKOS

 

1992 m. sausio 28 d. Nr. 35

Vilnius

 

Siekdamas užtikrinti medicinos technikos, įrengimų bei kito inventoriaus įsigijimo finansavimą Lietuvos Respublikoje įsitvirtinant rinkos kainoms, įsakau:

1. Nustatyti apmokėjimo už sveikatos apsaugos įstaigų įsigyjamą medicinos techniką, įrengimus ir kitą inventorių 1992 m. tvarką:

1.1. Iš ministerijos centralizuotų lėšų apmokama:

1.1.1. Už medicinos techniką ir įrengimus, kurių vieneto (komplekto) kaina viršija (skaičiuojant minimalaus indeksuoto gyvenimo lygio pinigine išraiška – MGL):

– Vilniaus universitetinei Santariškių ligoninei ir Kauno akademinėms klinikoms – 600 MGL;

– respublikinėms, miestų bei rajonų centrinėms ligoninėms – 200 MGL;

– kitoms gydymo ir profilaktikos įstaigoms – 100 MGL;

– higienos centrams – 20 MGL.

1.1.2. Už medicinos techniką ir aparatūrą, numatytą ministerijos parengtose bei su ja suderintose gydymo įstaigų aprūpinimo medicinos programose, nepriklausomai nuo jos kainos.

1.1.3. Už transporto priemones, nepriklausomai nuo jų kainos.

1.2. Iš lėšų, skirtų zoninėms ligoninėms (Vilniaus universitetinei Santariškių ligoninei, Kauno akademinėms klinikoms, Respublikinei Klaipėdos „Raudonojo Kryžiaus“ ligoninei, Respublikinėms Šiaulių ir Panevėžio ligoninėms) apmokama už klausos aparatus bei invalidų vežimėlius.

2. Ministerijos vyriausiems specialistams ir padalinių viršininkams pateikti Farmacijos ir medicinos technikos skyriui siūlymus dėl gydymo įstaigų centralizuoto aprūpinimo medicinos technika programų.

3. Sveikatos apsaugos įstaigų vadovams – planuojant medicinos technikos įsigijimą iš ministerijos centralizuotų lėšų, pateikti Farmacijos ir medicinos technikos skyriui motyvuotą paraišką, nurodant:

– tikslus, kuriems įgyvendinti reikalinga užsakoma įranga;

– numatomų atlikti šia įranga procedūrų kiekį, jų efektyvumą;

– turimos šio pobūdžio aparatūros kiekį, techninę būklę ir galimą tolimesnį panaudojimą;

– alternatyvius tiekėjus ir siūlomas sąlygas.

4. Farmacijos ir medicinos technikos skyriui (R. Grizickui):

4.1. Pagal ministerijos vyriausiųjų specialistų siūlymus parengti gydymo įstaigų aprūpinimo medicinos technika iš ministerijos centralizuotų lėšų programas.

4.2. Informuoti gydymo ir profilaktikos įstaigas apie programose numatytą centralizuotai įsigyti medicinos įrangą.

4.3. Analizuoti gydymo ir profilaktikos įstaigų paraiškas dėl medicinos technikos įsigijimo iš centralizuotų lėšų ir teikti išvadas.

5. Ekonomikos skyriui (R. Grizickui) planuoti lėšas medicinos technikai, įrengimams bei kitam inventoriui įsigyti pagal nustatytą apmokėjimo tvarką.

6. Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės skyriui (E. Čelkonienei) apmokėti iš ministerijos centralizuotų lėšų už sveikatos apsaugos įstaigų įsigyjamą įrangą, numatytą 1.1. punkte.

6.1. Pagal Farmacijos ir medicinos technikos skyriaus (R. Grizicko) teigiamą išvadą (p. 1.1.1.)

6.2. Pasikeitus programoje numatytos įrangos nomenklatūrai – pagal programos pakeitimų protokolą, pasirašytą šią programą kuruojančio ministerijos padalinio, programos direkcijos, arba atsakingos už programos vykdymą įstaigos vadovo.

7. Įsakymo vykdymą kontroliuoti ministro pirmajam pavaduotojui A. Blažiui.

8. Laikyti negaliojančiais ministerijos 1991 m. vasario 18 d. įsakymą Nr. 57 ir 1991 m. kovo 13 d. įsakymą Nr. 90

 

 

MINISTRAS                                                                                                                       J. OLEKAS

______________