LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. GEGUŽĖS 14 D. NUTARIMO NR. 590 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS CIVILINĖS SAUGOS PARENGTIES LYGIŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

2002 m. balandžio 24 d. Nr. 572

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeisti Lietuvos Respublikos civilinės saugos parengties lygius, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 14 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Lietuvos Respublikos civilinės saugos parengties lygių patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 44-1406):

1. Išdėstyti 3.1 punktą taip:

3.1. į civilinės saugos parengties ekstremalioms situacijoms planuose numatytas vietas šaukiami civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos institucijų vadovai, ekstremalių situacijų valdymo centrų nariai, civilinės saugos tarnybų viršininkai, civilinės saugos pareigūnai ir specialistai, civilinės saugos formuočių vadai, jie informuojami apie susidariusią situaciją, patikslinamos užduotys ir darbo tvarka“.

2. Išdėstyti 3.3 punktą taip:

3.3. tikslinami civilinės saugos parengties ekstremalioms situacijoms, sąveikos su karinėmis struktūromis ir specialiosiomis bei avarinėmis tarnybomis planai“.

3. Išdėstyti 3.7 punktą taip:

3.7. nutraukiamas civilinės saugos specialistų rengimas civilinės saugos mokymo centruose, klausytojai grąžinami į jų tarnybos ar darbo vietas“.

4. Pripažinti netekusiu galios 3.10 punktą.

5. Išdėstyti 3.11 punktą taip:

3.11. vykdomos kitos civilinės saugos parengties ekstremalioms situacijoms planuose numatytos priemonės“.

6. Išdėstyti 4.10 ir 4.11 punktus taip:

4.10. parengiamos veikti civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos pajėgos, transportas ir technika;

4.11. ūkio subjektuose, įstaigose vykdomos kitos civilinės saugos parengties ekstremalioms situacijoms planuose numatytos priemonės“.

7. Papildyti nurodytuosius lygius šiais 5–9 punktais:

5. Sustiprintoji ar visiška civilinės saugos parengtis gali būti įvedama paskelbus šalyje karo padėtį, taip pat gresiant ekstremaliai situacijai arba jai susidarius.

6. Sustiprintąją ar visišką civilinės saugos parengtį skelbia ir atšaukia:

6.1. paskelbus šalyje karo padėtį, taip pat gresiant krašto ekstremaliai situacijai arba jai susidarius – Lietuvos Respublikos Vyriausybė;

6.2. gresiant regioninei ekstremaliai situacijai arba jai susidarius – apskrities viršininkas;

6.3. gresiant vietinei ekstremaliai situacijai arba jai susidarius – savivaldybės meras;

6.4. gresiant ribotai ekstremaliai situacijai arba jai susidarius – ūkio subjekto vadovas.

7. Informaciją valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, ūkio subjektams apie atitinkamo lygio parengties paskelbimą ir atšaukimą civilinės saugos parengties ekstremalioms situacijoms planuose nustatyta tvarka perduoda atitinkamai Civilinės saugos departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, apskritis, savivaldybė, ūkio subjektas.

8. Už sustiprintosios ar visiškos civilinės saugos parengties priemonių vykdymą paskelbtoje teritorijoje atsako atitinkamų ūkio subjektų vadovai, savivaldybių merai, apskričių viršininkai.

9. Sustiprintoji ar visiška civilinės saugos parengtys gali būti skelbiamos ir civilinės saugos mokymo tikslais, rengiant valstybinio lygio pratybas pagal patvirtintus civilinės saugos pratybų planus“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                               ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS                                                             LINAS LINKEVIČIUS