LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KOMISIJOS SUDARYMO IR REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2006 m. balandžio 12 d. Nr. ISAK-678

Vilnius

 

Vadovaudamasis Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2002 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. 1763 (Žin. 2002, Nr. 102-4577; 2005, Nr. 144-5260), 121 punktu:

1. Sudarau Prašymų dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše nereglamentuotų atvejų nagrinėjimo komisiją.

Komisijos pirmininkas – Arūnas Plikšnys, Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorius.

Komisijos sekretorius – Vidmantas Jurgaitis, Nacionalinio egzaminų centro direktorius.

Nariai:

Kostancija Mikolajevičienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė,

Regina Klepačienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo organizavimo skyriaus vedėja,

Nijolė Lazauskienė, Nacionalinio egzaminų centro Egzaminų skyriaus vedėja,

Rūta Palevičienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Teisės skyriaus vyriausioji specialistė,

Loreta Žadeikaitė, Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja.

2. Tvirtinu Prašymų dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše nereglamentuotų atvejų nagrinėjimo komisijos reglamentą (pridedama).

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                                       REMIGIJUS MOTUZAS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro

2006 m. balandžio 12 d. įsakymu Nr. ISAK-678

 

PRAŠYMŲ DĖL BRANDOS EGZAMINŲ ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠE NEREGLAMENTUOTŲ ATVEJŲ NAGRINĖJIMO KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Prašymų dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše nereglamentuotų atvejų nagrinėjimo komisijos (toliau vadinama – Komisija) darbo reglamentas (toliau vadinama – Reglamentas) nustato prašymų pateikimo, apskaitos, nagrinėjimo ir komisijos darbo tvarką.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Švietimo (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853) ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Švietimo ir mokslo ministerijos teisės aktais, kitais teisės aktais ir šiuo Reglamentu.

3. Komisiją sudaro septyni nariai, du nariai skiriami iš Nacionalinio egzaminų centro, penki – iš Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų.

4. Personalinę komisijos sudėtį tvirtina, jos pirmininką ir sekretorių skiria švietimo ir mokslo ministras.

5. Komisijos darbas grindžiamas teisėtumo principu, kolegialiu klausimų svarstymu, asmenine narių atsakomybe.

6. Reglamente vartojamos sąvokos, terminų skaičiavimas atitinka Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2002 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. 1763 (Žin., 2002, Nr. 102-4577; 2005, Nr. 144-5260), vartojamas sąvokas ir terminus.

II. KOMISIJOS FUNKCIJOS, TEISĖS

 

7. Komisija:

7.1. nagrinėja kandidatų prašymus dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše nereglamentuotų atvejų;

7.2. švietimo ir mokslo ministro pavedimu sprendžia kitus klausimus, susijusius su brandos egzaminų organizavimu ir vykdymu.

8. Komisija turi teisę:

8.1. priimti sprendimą dėl kandidato prašymo pagrįstumo ir siūlyti švietimo ir mokslo ministrui priimti atitinkamą norminį teisės aktą;

8.2. priimti sprendimą dėl kandidato prašymo pagrįstumo ir siūlyti švietimo ir mokslo ministrui priimti atitinkamą individualų teisės aktą šiam kandidatui;

8.3. priimti sprendimą dėl kandidato prašymo pagrįstumo ir siūlyti Nacionalinio egzaminų centro direktoriui arba kandidato mokyklos direktoriui priimti atitinkamą individualų teisės aktą šiam kandidatui;

8.4. atmesti kandidato prašymą kaip nepagrįstą.

 

III. PRAŠYMŲ PATEIKIMAS. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

9. Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo 121 punkte nustatytus prašymus kandidatas pateikia Nacionaliniam egzaminų centrui. Prašymų apskaitą vykdo Nacionalinis egzaminų centras.

10. Prašymas pateikiamas per 15 dienų nuo Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše nereglamentuoto atvejo fakto buvimo arba dienos, kai kandidatas suprato arba galėjo ir turėjo suprasti, kad pažeistos jo teisės ir tai nėra reglamentuota Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše. Prašyme nurodomas vardas, pavardė, adresas, mokykla, trumpai, glaustai ir aiškiai išdėstoma prašymo esmė, pridedami su prašymu susiję dokumentai, prašymas pasirašytas. Trūkstant būtinųjų rekvizitų prašymas nenagrinėjamas, esant galimybei jis grąžinamas kandidatui.

11. Komisijos nagrinėjimui gali būti perduodami Švietimo ir mokslo ministerijos ir Nacionalinio egzaminų centro gauti kandidatų prašymai, pareiškimai, skundai savo turiniu atitinkantys Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo 121 punkte nustatytus prašymus.

12. Prašymas turi būti išnagrinėtas per 15 dienų nuo jo gavimo. Prašymo nagrinėjimas nesiejamas su brandos egzaminų tvarkaraščiu, brandos atestatų išdavimu ir stojimo į tolesnes studijas grafiku.

13. Komisijos posėdžiai rengiami ir vyksta gavus prašymą.

14. Komisijos posėdžius organizuoja ir Komisijai vadovauja jos pirmininkas. Nesant komisijos pirmininko, laikinai jį pavaduoja vienas iš jos narių, paskirtas Komisijos pirmininko sprendimu.

15. Komisijos posėdis teisėtas, jei jame dalyvauja penki nariai.

16. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos pirmininko ar jį vaduojančio Komisijos nario balsas.

17. Komisijos posėdžius kviečia komisijos pirmininkas. Apie posėdžio vietą ir laiką nariams turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš tris dienas.

18. Posėdžiai protokoluojami.

19. Komisijos nariai dalyvauja komisijos posėdžiuose. Negalintis dalyvauti posėdyje narys turi apie tai pranešti komisijos pirmininkui.

20. Komisijos nariai turi teisę:

20.1. pateikti savo nuomonę svarstomu klausimu;

20.2. rengti dokumentų projektus ir teikti komisijai svarstyti, teikti pastabas ir pasiūlymus dėl jų;

20.3. reikalauti, kad posėdis būtų uždaras;

20.4. gauti informaciją apie prašymą pateikusio kandidato egzaminų rezultatus ir kitus Nacionaliniame egzaminų centre turimus viešuosius duomenis.

21. Komisijos pirmininkas:

21.1. kviečia komisijos posėdžius, pakviečia prašymo sprendimui reikiamus Švietimo ir mokslo ministerijos ar pavaldžių jai institucijų specialistus;

21.2. pasirašo komisijos posėdžio protokolus.

22. Komisijos sekretorius:

22.1. parengia medžiagą posėdžiui;

22.2. protokoluoja posėdžius;

22.3. tvarko komisijos dokumentaciją.

23. Komisijos sprendimai per 15 dienų nuo jų priėmimo gali būti skundžiami švietimo ir mokslo ministrui.

______________