LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS

 

D E K R E T A S

DĖL PILIETYBĖS REIKALŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS DARBO TVARKOS

 

2003 m. balandžio 2 d. Nr. 36

Vilnius

 

1 straipsnis.

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 84 straipsnio 21 punktu bei Pilietybės įstatymo 27 straipsnio pirmąja dalimi, Lietuvos Respublikos pilietybės klausimams preliminariai svarstyti ir pasiūlymams teikti sudarau Pilietybės reikalų komisiją:

Respublikos Prezidento patarėjas teisės klausimais – Teisės departamento vadovas (Komisijos pirmininkas),

Respublikos Prezidento kanceliarijos vadovas,

Lietuvos Respublikos teisingumo viceministras,

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojas,

Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktorius,

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius,

Respublikos Prezidento kanceliarijos Pilietybės grupės vyr. specialistas (Komisijos sekretorius).

 

2 straipsnis.

Tvirtinu Pilietybės klausimų nagrinėjimo taisykles (pridedama).

 

3 straipsnis.

Laikau netekusiu galios 1998 m. balandžio 15 d. Respublikos Prezidento dekretą Nr. 41 „Dėl Pilietybės reikalų komisijos sudarymo ir jos darbo tvarkos“ (Žin., 1998, Nr. 38-1013).

 

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                        ROLANDAS PAKSAS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Prezidento

2003 m. balandžio 2 d. dekretu Nr. 36

 

PILIETYBĖS klausimų nagrinėjimo pilietybės reikalų komisijoje

taisyklės

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pilietybės reikalų komisija (toliau vadinama – Komisija) yra kolegiali, Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo nustatyta patariamoji institucija prie Respublikos Prezidento.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais bei šiomis taisyklėmis.

3. Komisijos pasiūlymai nesaisto Respublikos Prezidento sprendžiant pilietybės klausimus.

4. Komisijos pirmininką ir sudėtį dekretu tvirtina Respublikos Prezidentas.

 

II. KOMISIJOS FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

5. Komisija svarsto ir teikia Lietuvos Respublikos Prezidentui preliminarius pasiūlymus dėl:

5.1. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 12, 14 ir 16 straipsnius;

5.2. Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 1 punktą;

5.3. Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 20 straipsnį;

5.4. Lietuvos Respublikos pilietybės palikimo pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 26 straipsnio 11 dalį;

5.5. Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 18 straipsnio 3 dalį;

5.6. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo akto pripažinimo negaliojančiu pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 21 straipsnį.

6. Komisija turi teisę:

6.1. pakviesti į savo posėdį asmenį, kurio pilietybės klausimas yra sprendžiamas;

6.2. pavesti valstybės institucijoms, kad jos per komisijos nurodytą laiką pareikštų savo nuomonę ir pateiktų reikiamus dokumentus dėl komisijos nagrinėjamo klausimo ar teikimo.

 

III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Komisijos posėdžius kviečia ir jiems vadovauja Komisijos pirmininkas, o jam nesant, Komisijos pirmininko pavedimu – vienas iš Komisijos narių.

8. Komisijos posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai jos narių.

9. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu, paprasta visų Komisijos narių balsų dauguma. Komisijos priimti sprendimai įrašomi į komisijos posėdžio protokolą.

10. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo visi posėdyje dalyvavę Komisijos nariai. Prie protokolo pridedami Respublikos Prezidento dekretų projektai ir kiti susiję dokumentai.

11. Medžiagą Komisijos posėdžiams rengia ir atitinkamas išvadas teikia Respublikos Prezidento kanceliarijos Pilietybės grupė, Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, savivaldybės institucijos, Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos užsienyje.

12. Jeigu Komisija nustato, kad yra aplinkybių, trukdančių patenkinti prašymą, ar reikia papildomų dokumentų bei paaiškinimų, apie tai raštu praneša pareiškėjui ne vėliau kaip per 7 dienas nuo sprendimo priėmimo.

13. Tuo atveju, kai komisija priima sprendimą atsisakyti rekomenduoti Respublikos Prezidentui suteikti pilietybę, apie tai raštu praneša pareiškėjui ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sprendimo priėmimo.

14. Respublikos Prezidento dekrete dėl Lietuvos Respublikos pilietybės nurodoma asmens vardas, pavardė, gimimo data ir vieta (valstybė), gyvenamoji vieta. Jeigu kartu keičiasi vaikų ir įvaikių pilietybė, nurodomi jų vardai, pavardės, gimimo data ir vieta, gyvenamoji vieta.

15. Asmenų, gyvenančių Lietuvoje, prašymai dėl pilietybės turi būti išnagrinėti ne vėliau kaip per tris mėnesius, o asmenų gyvenančių užsienyje – ne vėliau kaip per šešis mėnesius, nuo visų reikiamų dokumentų gavimo dienos.

16. Pakartotiniai asmenų prašymai suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę ar ją grąžinti priimami ne anksčiau kaip po vienerių metų nuo ankstesnio sprendimo priėmimo.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, jos atsisakymo, grąžinimo, palikimo, pilietybės netekimo tarnaujant kitos valstybės karo tarnyboje arba dirbant kitos valstybės tarnyboje neturint Lietuvos Respublikos atitinkamų institucijų leidimo, taip pat akto dėl pilietybės suteikimo pripažinimo negaliojančiu klausimus sprendžia Respublikos Prezidentas ir dėl to leidžia dekretus, kurie oficialiai skelbiami ir įsigalioja įstatymų nustatyta tvarka.

______________