KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS
Į S A K Y M A S
DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTUI PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS PAVALDŽIŲ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ BUDĖJIMO PASIBAIGUS DARBO DIENAI, TAIP PAT POILSIO IR ŠVENČIŲ DIENOMIS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2013 m. lapkričio 22 d. Nr. V-391
Vilnius
Vadovaudamasis Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos nuostatų, patvirtintų teisingumo ministro 2012 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 1R-58 (Žin., 2012, Nr. 27-1246), 17.5 punktu ir siekdamas stiprinti Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) laisvės atėmimo vietų įstaigų direktorių atsakomybę už tarnybos organizavimą ir vidaus tvarkos užtikrinimą vadovaujamose įstaigose:
1. T v i r t i n u Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldžių laisvės atėmimo vietų įstaigų pareigūnų budėjimo pasibaigus darbo dienai, taip pat poilsio ir švenčių dienomis tvarkos aprašą (pridedama).
3. P a v e d u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Bendrajam skyriui šį įsakymą nustatyta tvarka teikti skelbti leidinyje „Valstybės žinios“.
PATVIRTINTA
Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus
2013 m. lapkričio 22 d.
įsakymu Nr. V-391
KALĖJIMŲ DEPARTAMENTUI PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS PAVALDŽIŲ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ BUDĖJIMO PASIBAIGUS DARBO DIENAI, TAIP PAT POILSIO IR ŠVENČIŲ DIENOMIS TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldžių laisvės atėmimo vietų įstaigų pareigūnų budėjimo pasibaigus darbo dienai, taip pat poilsio ir švenčių dienomis tvarkos aprašas nustato sprendimo priėmimo dėl budėjimo pasibaigus darbo dienai, taip pat poilsio ir švenčių dienomis (toliau – budėjimas) organizavimo tvarką, pareigų, kurias einantys pareigūnai gali būti skiriami budėti, sąrašą, budėjimo organizavimo nuostatas ir budinčių pareigūnų pagrindines pareigas budėjimo metu.
2. Budėjimo tikslas – užtikrinti teisės aktuose nustatytą režimą laisvės atėmimo vietos įstaigoje ir organizuoti neatidėliotinų veiksmų atlikimą susidarius ypatingai situacijai arba kai įstaigoje padaroma nusikalstama veika.
3. Pareigūnų budėjimas organizuojamas ir už budėjimo laiką kompensuojama Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto (Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2008, Nr. 135-5230) 52 straipsnyje nustatyta tvarka.
Už darbą, kai pareigūnas (darbuotojas) šio aprašo 14.5 punkte nustatyta tvarka iškviečiamas į įstaigą atlikti neatidėliotinus veiksmus, išskyrus administracijos pareigūnų (darbuotojų), kurių sąrašas nustatomas kolektyvinėje sutartyje arba darbo tvarkos taisyklėse, darbą, kompensuojama teisės aktų nustatyta tvarka.
II. BUDĖJIMO ORGANIZAVIMAS
4. Sprendimą dėl pareigūnų budėjimo poreikio ir budėjimo organizavimo Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) pavaldžioje laisvės atėmimo vietos įstaigoje priima šios įstaigos direktorius, išskyrus atvejus, kai yra Kalėjimų departamento direktoriaus nurodymas organizuoti budėjimą.
5. Kalėjimų departamentui pavaldžioje laisvės atėmimo vietos įstaigoje gali būti organizuojamas vadovybės atstovų ir kitų pareigūnų budėjimas.
6. Vadovybės budinčiaisiais atstovais gali būti skiriami šias pareigas einantys pareigūnai:
6.6. Apsaugos ir priežiūros skyriaus (Apsaugos, priežiūros ir įskaitos skyriaus) viršininko pavaduotojas;
7. Įstaigos direktorius vadovybės budinčiuoju atstovu gali būti skiriamas tik Kalėjimų departamento direktoriaus sprendimu.
8. Budėti gali būti skiriami šias pareigas einantys pareigūnai:
9. Pareigūnų budėjimas Kalėjimų departamentui pavaldžioje laisvės atėmimo vietos įstaigoje organizuojamas pagal iš anksto mėnesiui sudaromus grafikus.
10. Budėjimo grafikus tvirtina laisvės atėmimo vietos įstaigos direktorius. Grafikai paskelbiami Lietuvos Respublikos darbo kodekso (Žin., 2002, Nr. 64-2569) 147 straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka. Budėti paskirti pareigūnai su budėjimo grafikais prireikus gali būti supažindinami pasirašytinai.
11. Laisvės atėmimo vietos įstaigos direktorius budėjimo grafike arba atskirame dokumente nustato budėjimo tvarką: budėjimo trukmę, budėjimo pradžios ir pabaigos laiką ir jo patikslinimą (kai dalį budėjimo laiko budintis pareigūnas privalo būti darbo vietoje, – kiek laiko ir kuriuo paros metu jis budi), budėjimo vietą (budima iš anksto aptartoje vietoje ar darbo vietoje).
III. BUDINČIŲ PAREIGŪNŲ PAREIGOS BUDĖJIMO METU
13. Budėdamas iš anksto aptartoje vietoje vadovybės budintysis atstovas ir budėti paskirtas pareigūnas privalo:
13.1. būti susipažinęs su įstaigos direktoriaus įsakymu dėl apsaugos ir priežiūros organizavimo parai, kurią paskirtas budėti;
13.2. budėjimo metu būti pasiekiamas įstaigos direktoriaus budinčiajam padėjėjui žinomomis ryšio priemonėmis;
13.3. prireikus ryšio priemonėmis konsultuoti įstaigos direktoriaus budintįjį padėjėją ir kitus darbuotojus dėl tarnybos (darbo) organizavimo ir iškilusių problemų sprendimo;
13.4. gavęs iš įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo informaciją apie ypatingus įvykius ar nusikalstamas veikas, padarytas įstaigoje, nedelsdamas apie tai informuoti įstaigos direktorių;
14. Budėdamas įstaigoje vadovybės budintysis atstovas privalo:
14.4. lankytis įstaigos objektuose, daryti atitinkamus įrašus apsaugos ir priežiūros paros žiniaraščiuose ir kituose nustatytos formos pareigūnų lankymosi įstaigos objektuose apskaitos dokumentuose;
14.5. įstaigoje įvykus ypatingam įvykiui ar nusikalstamai veikai, pagal kompetenciją ir teisės aktų nuostatas nedelsdamas imtis priemonių situacijai suvaldyti ir tvarkai atkurti. Gavęs direktoriaus nurodymą, o jei nedelsiant susisiekti su įstaigos direktoriumi nepavyksta, savarankiškai organizuoti įstaigos atitinkamų pareigūnų ir darbuotojų iškvietimą neatidėliotiniems veiksmams atlikti.
15. Budėdamas įstaigoje budėti paskirtas pareigūnas privalo:
15.1. būti susipažinęs su įstaigos direktoriaus įsakymu dėl apsaugos ir priežiūros organizavimo parai, kurią paskirtas budėti;
15.2. padėti įstaigos direktoriaus budinčiajam padėjėjui organizuoti budinčiosios pamainos tarnybą ir užtikrinti nustatyto režimo reikalavimų vykdymą;
15.3. koordinuoti ir kontroliuoti nuteistųjų (suimtųjų) užimtumo ir kitų masinio pobūdžio priemonių organizavimą ir vykdymą;
15.4. vykdyti konkrečias įstaigos direktoriaus, vadovybės budinčiojo atstovo ar tiesioginio vadovo užduotis, kai tokios nustatytos;
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
16. Budėjimo grafikai saugomi ne trumpiau kaip vienerius metus Apsaugos ir priežiūros skyriaus (Apsaugos, priežiūros ir įskaitos skyriaus) veiklos dokumentų byloje.