LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS
D E K R E T A S
DĖL MALONĖS PRAŠYMŲ NAGRINĖJIMO TVARKOS
1993 m. sausio 11 d. Nr. 9
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 84 straipsnio 23 punktu, 89 straipsniu, taip pat Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos įsigaliojimo tvarkos“ 6 straipsniu:
1. Nuteistųjų malonės prašymams preliminariai svarstyti ir teikti pasiūlymus dėl malonės teikimo sudarau tokią Malonės komisiją:
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas;
Lietuvos Respublikos teisingumo ministras;
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras;
Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras;
Lietuvos Respublikos Seimo Juridinio skyriaus vedėjas (laikinai, iki Respublikos Prezidento išrinkimo).
Malonės komisijos posėdžiuose ministrų, Aukščiausiojo Teismo pirmininko bei generalinio prokuroro pavedimu vietoje jų gali dalyvauti jų pavaduotojai.
2. Kol bus išrinktas Respublikos Prezidentas, visus būtinus dokumentus Malonės komisijai svarstyti rengia Lietuvos Respublikos Seimo Juridinis skyrius.
Laikinai einančio Respublikos
Prezidento pareigas 1993 m. sausio 11 d.
dekreto Nr. 9 priedėlis
NUTEISTŲJŲ MALONĖS PRAŠYMŲ NAGRINĖJIMO TVARKA
1. Svarstomi malonės prašymai tų asmenų, kuriuos yra nuteisę Lietuvos Respublikos teismai, taip pat tų Lietuvos Respublikos piliečių, kuriuos nuteisė kitų valstybių teismai ir kurie atlieka bausmę Lietuvoje, jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinė sutartis nenumato kitko.
2. Nuteistųjų malonės prašymus preliminariai svarsto ir pasiūlymus dėl jų teikia Malonės komisija, kurios posėdžiams vadovauja Respublikos Prezidentas. Visi Malonės komisijos posėdžiai protokoluojami.
3. Be malonės prašymų, komisija svarsto medžiagą dėl asmenų, nuteistų mirties bausme ir nepadavusių malonės prašymų.
4. Malonė nuteistiesiems teikiama:
5. Malonė paprastai teikiama pagal pačių nuteistųjų prašymus.
Malonės prašymai svarstomi tik nuosprendžiui įsiteisėjus.
6. Svarstant malonės prašymus, atsižvelgiama į:
1) padaryto nusikaltimo pobūdį ir pavojingumą visuomenei, nuteistojo asmenybę, jo elgesį, požiūrį į darbą, atliktos bausmės laiką ir į kitas aplinkybes;
7. Mirties bausme nuteisti asmenys gali kreiptis su malonės prašymu per septynias paras nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo jam dienos. Jeigu mirties bausme nuteistasis per nurodytą laiką nepaduoda malonės prašymo arba pareiškia, kad nenori kreiptis su tokiu prašymu, apie tai pagal nustatytas taisykles surašomas aktas.
Malonės prašymas arba aktas išsiunčiamas ne vėliau kaip per tris dienas nuo malonės prašymo priėmimo arba akto surašymo dienos.
Nuosprendžio vykdymas nuteistam mirties bausme asmeniui sustabdomas iki prašymo arba medžiagos, kad atsisakoma paduoti malonės prašymą, svarstymo.
Nuteistų mirties bausme asmenų malonės prašymai arba šių asmenų atsisakymo paduoti malonės prašymą medžiaga svarstyti pateikiama su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro išvadomis.
9. Nepatenkinus malonės prašymų, pakartotiniai malonės prašymai, nesant dėmesio vertų naujų aplinkybių, svarstomi praėjus šešiems mėnesiams nuo anksčiau svarstytų prašymų nagrinėjimo atmetimo. Iki nurodyto termino pabaigos gauti pakartotiniai prašymai pridedami prie turimos medžiagos.
10. Nuteistųjų malonės prašymai, paduoti per pataisos darbų įstaigų administraciją, svarstyti siunčiami su teismų nuosprendžių, nutarčių ir nutarimų nuorašais, išsamiomis charakteristikomis apie nuteistųjų darbą ir elgesį, nurodant administracijos nuomonę dėl prašymų esmės, taip pat su kitais dokumentais ir duomenimis, kurie turi reikšmės svarstant malonės prašymą.
11. Respublikos Prezidento dekretai suteikti malonę siunčiami vykdyti:
2) dėl nuteistųjų laisvės atėmimu, lygtinai nuteistų laisvės atėmimu privalomai įdarbinant ir lygtinai paleistų iš laisvės atėmimo vietų, taip pat nuteistų pataisos darbais be laisvės atėmimo – Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai, o dėl asmenų, nuteistų kitomis bausmėmis, nesusijusiomis su laisvės atėmimu – Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai.