LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VALSTYBĖS ĮMONIŲ PRIE PATAISOS ĮSTAIGŲ DIREKTORIŲ, JŲ PAVADUOTOJŲ IR VYRIAUSIŲJŲ BUHALTERIŲ DARBO APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2007 m. spalio 23 d. Nr. 1R-435

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 23 d. nutarimo Nr. 1341 „Dėl valstybės įmonių ir valstybės kontroliuojamų akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių vadovų, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių darbo apmokėjimo“ (Žin., 2002, Nr. 83-3608; 2004, Nr. 95-3499) 2 punktu:

1. Tvirtinu Valstybės įmonių prie pataisos įstaigų direktorių, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių darbo apmokėjimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiais galios:

2.1. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2002 m. gruodžio 31 d. įsakymą Nr. 428 „Dėl Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos valstybės įmonių prie pataisos darbų kolonijų direktorių, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų finansininkų darbo apmokėjimo tvarkos patvirtinimo“;

2.2. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. sausio 30 d. įsakymą Nr. 31 „Dėl Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2002 m. gruodžio 31 d. įsakymo Nr. 428 „Dėl Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos valstybės įmonių prie pataisos darbų kolonijų direktorių, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų finansininkų darbo apmokėjimo tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo“.

 

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                                            PETRAS BAGUŠKA


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2007 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. 1R-435

 

VALSTYBĖS ĮMONIŲ PRIE PATAISOS ĮSTAIGŲ DIREKTORIŲ, JŲ PAVADUOTOJŲ IR VYRIAUSIŲJŲ BUHALTERIŲ DARBO APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

1. Valstybės įmonių prie pataisos įstaigų direktorių, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių darbo apmokėjimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – aprašas) reguliuoja valstybės įmonių prie pataisos įstaigų (toliau vadinama – įmonės) direktorių, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių tarnybinių atlyginimų, jų priedų ir kitų išmokų mokėjimo tvarką.

2. Įmonių direktorių, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių tarnybinių atlyginimų konkretūs dydžiai, jų priedai ir kitos išmokos nustatomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 23 d. nutarimu Nr. 1341 „Dėl valstybės įmonių ir valstybės kontroliuojamų akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių vadovų, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių darbo apmokėjimo“ ir šiuo aprašu.

3. Įmonės direktoriaus tarnybinis atlyginimas nustatomas minimalios mėnesinės algos dydžio koeficientais, atsižvelgiant į praėjusių metų pardavimų ir paslaugų dydžius, vidutinį įdarbintų nuteistųjų (suimtųjų) skaičių ir veiklos rezultatus:

3.1. jei įmonės pardavimo ir paslaugų dydis yra daugiau kaip 8 mln. litų ir vidutinis įdarbintų nuteistųjų (suimtųjų) skaičius yra didesnis negu 600, nustatomas 6–8 koeficientas (minimalios mėnesinės algos dydžiais);

3.2. jei įmonės pardavimo ir paslaugų dydis yra iki 8 mln. litų ir vidutinis įdarbintų nuteistųjų (suimtųjų) skaičius yra mažesnis negu 600, nustatomas 4–6 koeficientas (minimalios mėnesinės algos dydžiais).

4. Įmonės direktorius nustato tarnybinio atlyginimo dydžius ir tarnybinio atlyginimo priedus įmonės direktoriaus pavaduotojui ir vyriausiajam buhalteriui 10–20 procentų mažesnį už vadovo tarnybinį atlyginimą.

5. Įmonės direktoriui, jo pavaduotojui ir vyriausiajam buhalteriui (išskyrus pareigūnams) gali būti nustatytas iki 55 procentų tarnybinio atlyginimo priedas:

5.1. už darbą pavojingomis darbo sąlygomis – iki 10 procentų jo tarnybinio atlyginimo;

5.2. atsižvelgiant į tokius įmonės veiklos rodiklius:

5.2.1. įmonės, kurioje vidutinis įdarbintų nuteistųjų (suimtųjų) skaičius, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, padidėjo ne mažiau kaip 5 procentais, – iki 30 procentų jo tarnybinio atlyginimo; įmonės, kurioje vidutinis įdarbintų nuteistųjų (suimtųjų) skaičius, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, padidėjo nuo 2 iki 5 procentų, – iki 20 procentų jo tarnybinio atlyginimo; įmonės, kurioje vidutinis įdarbintų nuteistųjų (suimtųjų) skaičius, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, padidėjo iki 2 procentų, – iki 10 procentų jo tarnybinio atlyginimo;

5.2.2. įmonės, kurios praėjusių metų veikla buvo pelninga, – iki 20 procentų jo tarnybinio atlyginimo;

5.2.3. įmonės, kurioje ne mažiau kaip 50 procentų praėjusiais metais uždirbto pelno buvo skirta naujoms technologijoms įdiegti ir kitoms investicijoms gamybinei bazei atnaujinti, – iki 5 procentų jo tarnybinio atlyginimo.

6. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus sprendimu įmonės direktoriui, jo pavaduotojui ir vyriausiajam buhalteriui gali būti mokamos premijos:

6.1. už labai gerą darbą kalendoriniais metais;

6.2. atlikus vienkartines ypač svarbias užduotis;

6.3. įstatymo nustatytų švenčių progomis;

6.4. gyvenimo ir darbo metų jubiliejinių sukakčių progomis;

6.5. išeinant į pensiją.

7. Įmonės direktoriui, jo pavaduotojui ir vyriausiajam buhalteriui premijos gali būti mokamos tik iš įmonės grynojo pelno ir premijų dydis per metus negali viršyti jų 4 tarnybinių atlyginimų.

8. Premijos įmonės direktoriui, jo pavaduotojui ir vyriausiajam buhalteriui neskiriamos:

8.1. tarnybinių nuobaudų galiojimo laikotarpiu;

8.2. jeigu įmonė dirba nuostolingai;

8.3. jeigu įmonė laiku negrąžina kreditų ir nevykdo kitų sandoriais prisiimtų turtinių įsipareigojimų.

______________