LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNŲ PRIVALOMŲ PROFILAKTINIŲ SVEIKATOS TIKRINIMŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2010 m. sausio 15 d. Nr. V-23

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 63-1231; 1998, Nr. 112-3099) 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 38-1656, 2006, Nr. 82-3257) 35 straipsnio 6 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. balandžio 27 d. nutarimo Nr. 468 „Dėl įgaliojimų Sveikatos apsaugos ministerijai suteikimo“ (Žin., 1999, Nr. 38-1161) 1.6 punktu,

tvirtinu Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų privalomų profilaktinių sveikatos tikrinimų tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                 ALGIS ČAPLIKAS

 

SUDERINTA                                                                   SUDERINTA

Lietuvos Respublikos specialiųjų                                      Lietuvos Respublikos

tyrimų tarnybos direktorius                                               vidaus reikalų ministras

Žimantas Pacevičius                                                          Raimundas Palaitis

2009-12-17                                                                        2009-12-31

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos

apsaugos ministro 2010 m. sausio 15 d.

įsakymu Nr. V-23

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNŲ PRIVALOMŲ PROFILAKTINIŲ SVEIKATOS TIKRINIMŲ TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) pareigūnų privalomų profilaktinių sveikatos tikrinimų tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja STT pareigūnų privalomų periodinių profilaktinių ir neeilinių sveikatos tikrinimų (toliau – sveikatos tikrinimai) organizavimo ir atlikimo tvarką.

2. Sveikatos tikrinimo tikslas yra sistemingai vertinti, ar STT pareigūnų sveikatos būklė, kuri būtina STT pareigūnams keliamiems uždaviniams įgyvendinti, leidžia jiems eiti pareigas STT, taip pat nustatyti ligas ar sveikatos problemas, susijusias su tarnyba, kad būtų taikomos STT pareigūnų sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo priemonės.

3. Asmenų, pareiškusių norą tarnauti STT (toliau – pretendentai), ir STT pareigūnų sveikatos būklės tinkamumas tarnybai STT, STT pareigūnų sveikatos sužalojimo sunkumo laipsnis, dėl sužeidimo likę sveikatos pakitimai ar tinkamumo tarnybai sumažėjimas nustatomas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje atliekant specializuotąją medicininę ekspertizę vidaus tarnybos sistemos pareigūnams nustatyta tvarka ir sąlygomis.

4. Sveikatos tikrinimo išvados, ar STT pareigūnas gali eiti atitinkamas pareigas STT, pateikiamos, pretendentų ir STT pareigūnų sveikatos būklės tinkamumas STT nustatomas pagal Sveikatos būklės reikalavimų asmenims, pretenduojantiems į vidaus tarnybą, pageidaujantiems mokytis vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, kitose švietimo įstaigose Vidaus reikalų ministerijos siuntimu, bei vidaus tarnybos sistemos pareigūnams sąvadą, patvirtintą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. 1V-380/V-618 (Žin., 2003, Nr. 101-4569) (toliau – Sąvadas). STT pareigūnų pareigybes Sąvado skiltims, įvertinęs STT pareigūnų pareigybių aprašymuose nurodomas funkcijas ir galimos profesinės rizikos veiksnius, priskiria STT direktorius.

 

II. SVEIKATOS TIKRINIMŲ ATLIKIMAS

 

5. STT pareigūnų sveikatos tikrinimai atliekami vidaus tarnybos sistemos pareigūnams nustatyta tvarka ir sąlygomis asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kurių steigėja yra Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, arba sutartiniu pagrindu naudojantis turinčių licenciją sveikatos priežiūros veiklai kitų asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamomis paslaugomis.

6. Jeigu STT pareigūno tiesioginiam vadovui kyla įtarimas, kad STT pareigūnas turi ilgalaikių ar kartotinių sveikatos sutrikimų ir tolesnis darbas gali pakenkti jo sveikatai arba yra kitokių sveikatos sutrikimų, trukdančių atlikti pareigas, jis apie tai raštu informuoja STT pareigūną į pareigas priėmusį vadovą ir prašo siųsti jį neeilinio sveikatos tikrinimo nedelsiant. STT pareigūną į pareigas priėmęs vadovas priima sprendimą siųsti STT pareigūną neeilinio sveikatos patikrinimo, jeigu pripažįsta, kad teikime nurodyti motyvai suteikia pagrindo abejoti dėl STT pareigūno sveikatos būklės.

7. STT pareigūnų sveikatos tikrinimai atliekami jų tarnybos metu.

8. Jei STT pareigūnas yra laikinai nedarbingas, sveikatos patikrinimas atidedamas, iki pareigūnas taps darbingas. Jei pareigūnas yra komandiruotėje arba yra deleguotas į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas, sveikatos tikrinimas atidedamas, iki pareigūnas grįš iš komandiruotės arba iki pasibaigs jo delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas trukmė.

9. Atlikus sveikatos tikrinimą STT pareigūnai STT vadovui arba jo įgaliotam asmeniui pateikia Asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą) (medicininės apskaitos forma Nr. 048/a, nustatyta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“ (Žin., 1999, Nr. 103-2972).

10. Pretendentams jų atrankos į STT pareigūnus procedūros metu atlikta specializuotoji medicininė ekspertizė laikoma pirmuoju sveikatos tikrinimu.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

11. Už sveikatos tikrinimų atlikimą sumokama iš Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai tam tikslui skiriamų valstybės biudžeto asignavimų per atitinkamas programas.

12. Jei STT pareigūnas nustatytu laiku be pateisinamos priežasties nepasitikrina sveikatos, jis traukiamas tarnybinėn atsakomybėn.

 

_________________