LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

Dėl Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2005 m. liepos 12 d. įsakymo Nr. 3-314 „Dėl Įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) suteikimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

2020 m. balandžio 3 d. Nr. 3-175

Vilnius

 

1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2005 m. liepos 12 d. įsakymą Nr. 3-314 „Dėl Įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) suteikimo taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ĮGALIOJIMŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU VYKDYTI LIETUVOS RESPUBLIKOS JŪRŲ LAIVŲ REGISTRE ĮREGISTRUOTŲ LAIVŲ TECHNINĘ PRIEŽIŪRĄ, APŽIŪRAS IR IŠDUOTI TAI PATVIRTINANČIUS DOKUMENTUS (LIUDIJIMUS) SUTEIKIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatymo 3 straipsnio 3 dalimi, įgyvendindamas 2009 m. balandžio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2009/15/EB dėl laivų patikrinimo ir apžiūros organizacijų ir atitinkamos jūrų administracijų veiklos bendrųjų taisyklių ir standartų su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2014 m. gruodžio 17 d. Komisijos įgyvendinimo direktyva 2014/111/ES, ir atsižvelgdamas į 2009 m. balandžio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 391/2009 dėl laivų patikrinimo ir apžiūros organizacijų bendrųjų taisyklių ir standartų su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2014 m. gruodžio 17 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr. 1355/2014, nuostatas, taip pat siekdamas užtikrinti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų atitiktį jiems taikomų Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų, Europos Sąjungos teisės aktų ir tarptautinių sutarčių reikalavimams dėl laivybos saugumo, taršos iš laivų prevencijos ir įgulos gyvenimo ir darbo laivuose,

tvirtinu Įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) suteikimo taisykles (pridedama).“

2. Pavedu Lietuvos transporto saugos administracijai iki 2020 m. balandžio 30 d. patvirtinti įgaliotųjų laivų klasifikavimo bendrovių veiklos priežiūros procedūros aprašą.

3. Nustatau, kad šis įsakymas, išskyrus 2 punktą, įsigalioja 2020 m. gegužės 1 d.

 

 

Susisiekimo ministras                                                                                           Jaroslav  Narkevič

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2005 m. liepos 12 d. įsakymu Nr. 3-314

(Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2020 m. balandžio 3 d. įsakymo Nr. 3-175

redakcija)

 

ĮGALIOJIMŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU VYKDYTI LIETUVOS RESPUBLIKOS JŪRŲ LAIVŲ REGISTRE ĮREGISTRUOTŲ LAIVŲ TECHNINĘ PRIEŽIŪRĄ, APŽIŪRAS IR IŠDUOTI TAI PATVIRTINANČIUS DOKUMENTUS (LIUDIJIMUS) SUTEIKIMO TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) suteikimo taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų ir turinčių teisę plaukioti su Lietuvos valstybės vėliava laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti dokumentus (liudijimus), kuriais patvirtinama, kad laivai atitinka jiems taikomų Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų, Europos Sąjungos teisės aktų ir tarptautinių sutarčių reikalavimus dėl laivybos saugumo, taršos iš laivų prevencijos ir įgulos gyvenimo ir darbo laivuose, suteikimo pripažintosioms organizacijoms sąlygas ir tvarką.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1. Laivas – laivas, kuriam taikomi tarptautinių konvencijų reikalavimai.

2.2. Laivo klasės liudijimas – įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės išduodamas dokumentas, kuriuo patvirtinamas laivo konstrukcinis ir mechaninis tinkamumas tam tikrai paskirčiai ar darbui pagal tos bendrovės taisykles ar nuostatus.

2.3. Laivo liudijimas – Lietuvos Respublikos vardu Lietuvos transporto saugos administracijos  arba įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės išduodamas dokumentas pagal Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose, Europos Sąjungos teisės aktuose ir tarptautinėse konvencijose nustatytus reikalavimus, kuriuo patvirtinama, kad laivas atitinka jam taikomų Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų, Europos Sąjungos teisės aktų ir tarptautinių sutarčių reikalavimus dėl laivybos saugumo, taršos iš laivų prevencijos ir įgulos gyvenimo ir darbo laivuose.

2.4. Laivo tikrinimas ir (ar) apžiūra – procedūra, per kurią laivas tikrinamas ir (ar) apžiūrimas įgyvendinant tarptautinių konvencijų reikalavimus.

2.5. Krovininio laivo radijo įrangos saugos liudijimas – pagal 1974 m. Tarptautinės konvencijos dėl žmogaus gyvybės apsaugos jūroje (su taikymo metu galiojančiais pakeitimais) I skyriaus 9 taisyklę privalomas dokumentas, kuriame nurodoma būtina laivo radijo įranga.

2.6. Pripažintoji organizacija – Europos Komisijos pagal 2009 m. balandžio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 391/2009 dėl laivų patikrinimo ir apžiūros organizacijų bendrųjų taisyklių ir standartų nuostatas pripažinta organizacija, nustatyta tvarka įtraukta į Pripažintųjų organizacijų sąrašą.

2.7. Taisyklės ir procedūros – pripažintosios organizacijos nustatyti laivų projektavimo, statybos, įrangos, remonto ir apžiūrų reikalavimai.

2.8. Tarptautinės konvencijos – 1974 m. Tarptautinė konvencija dėl žmogaus gyvybės apsaugos jūroje (SOLAS), išskyrus jos priedo XI–2 skyrių, 1966 m. Tarptautinė konvencija dėl laivų krovininės vaterlinijos nustatymo (LL), 1973/78 m. Tarptautinė konvencija dėl teršimo iš laivų prevencijos (MARPOL) ir Tarptautinės darbo organizacijos 2006 m. Konvencija dėl darbo jūrų laivyboje (MLC) kartu su taikymo metu galiojančiais šių konvencijų protokolais bei jų pakeitimais ir su jais susijusiais privalomojo pobūdžio kodeksais, taikomais Lietuvos Respublikoje, išskyrus Tarptautinės jūrų organizacijos Priemonių įgyvendinimo kodekso 2 dalies 16.1, 18.1 papunkčius ir 19 punktą ir Tarptautinės jūrų organizacijos Pripažintųjų organizacijų kodekso 2 dalies 1.1, 1.3, 3.9.3.1, 3.9.3.2 ir 3.9.3.3 papunkčius.

2.9. Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos prekybinės laivybos įstatyme, Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatyme.

3. Lietuvos Respublikos vardu vykdyti laivų techninę priežiūrą bei apžiūras ir išduoti atitinkamus tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) gali būti įgaliojamos tik pripažintosios organizacijos.

4. Įgaliojimus Lietuvos Respublikos vardu vykdyti laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti atitinkamus tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) suteikia Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – Administracija). Lietuvos Respublikos suteikiamų įgaliojimų pripažintosioms organizacijoms įgyvendinimo sąlygas ir tvarką, įgaliotųjų laivų klasifikavimo bendrovių veiklos apimtį, veikiant Lietuvos Respublikos vardu, įgaliotųjų laivų klasifikavimo bendrovių ir Administracijos bendradarbiavimo procedūras nustato Administracijos ir įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės sudaroma sutartis dėl Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninės priežiūros, apžiūrų ir tai patvirtinančių dokumentų (liudijimų) išdavimo (toliau – sutartis), kuri turi apimti nors Taisyklių priede nurodytus elementus ir gali būti sudaryta remiantis Tarptautinės jūrų organizacijos parengtu pavyzdiniu susitarimu dėl įgaliojimų pripažintosioms organizacijoms suteikimo.

5. Įgaliotųjų laivų klasifikavimo bendrovių veiklos priežiūrą atlieka Administracija, kuri, vykdydama šią veiklą, privalo užtikrinti, jog Lietuvos Respublikos vardu veikiančios įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės tinkamai atliktų joms pavestas funkcijas ir atitiktų joms Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose saugią laivybą, Europos Sąjungos teisės aktuose ir tarptautinėse konvencijose nustatytus reikalavimus.

 

II SKYRIUS

ĮGALIOJIMŲ PRIPAŽINTAJAI ORGANIZACIJAI SUTEIKIMAS, SUSTABDYMAS, PANAIKINIMAS

 

6. Pripažintoji organizacija, siekianti Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus), prašymą suteikti įgaliojimus Administracijai siunčia tiesiogiai arba registruotąja pašto siunta, per kurjerį arba pasirašytą kvalifikuotu elektroniniu parašu siunčia elektroniniu paštu, kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, taip pat per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą.

7. Jeigu nustatoma, kad prašyme suteikti įgaliojimus pateikta netiksli, neišsami (ne visa) informacija, nurodyti klaidingi duomenys, Administracija pripažintosios organizacijos prašo per 2 darbo dienas pateikti trūkstamus, patikslinti netikslius ir (ar) klaidingus duomenis. Jeigu patikslinti ir (ar) trūkstami dokumentai ir (ar) duomenys nepateikiami per nustatytą terminą, pasiūlymo sudaryti sutartį procedūra yra nutraukiama ir apie nutraukimo priežastis Administracija per 1 darbo dieną raštu informuoja pripažintąją organizaciją.

8. Sutartis turi būti sudaroma tokiu būdu, kad iš jos kylančios teisės ir pareigos ir su ja susiję įsipareigojimai būtų privalomi tiek pačiai įgaliotajai laivų klasifikavimo bendrovei, tiek jos dukterinėms įmonėms ir kitiems jos kontroliuojamiems subjektams, kurie kartu arba atskirai vykdo sutartyje nurodytas užduotis. Sudarant sutartį dėl Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninės priežiūros, apžiūrų ir tai patvirtinančių dokumentų (liudijimų) išdavimo, kontroliuojamais subjektais turi būti laikomi visi subjektai, kuriems įgaliotoji laivų klasifikavimo bendrovė dėl iš įstatymų ar sandorių atsiradusių teisių, sutarčių ir kitų priemonių leidžia vykdyti šioje sutartyje nurodytas užduotis.

9. Sprendimas suteikti įgaliojimus įforminamas Administracijos direktoriaus įsakymu, kuriame nurodoma suteikiamų įgaliojimų apimtis.

10. Įgaliotoji laivų klasifikavimo bendrovė turi teisę vykdyti Lietuvos Respublikos vardu Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti atitinkamus tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) nuo sutarties su Administracija pasirašymo dienos. Sutartis įsigalioja abiejų sutarties šalių pasirašymo dieną.

11. Įgaliotajai laivų klasifikavimo bendrovei suteikti įgaliojimai gali būti laikinai sustabdyti ar panaikinti Administracijos sprendimu Saugios laivybos įstatymo nustatyta tvarka.

12. Sustabdžius įgaliojimus, įgaliotoji laivų klasifikavimo bendrovė neturi teisės Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninės priežiūros, apžiūrų ar išduoti dokumentų (liudijimų).

13. Įgaliojimų sustabdymas panaikinamas Administracijos sprendimu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, įgaliotajai laivų klasifikavimo bendrovei per nustatytą terminą pašalinus veiklos trūkumus arba gavus Europos Komisijos pranešimą, konstatuojantį, jog įgaliojimai laikinai sustabdyti nepagrįstai, ir reikalaujantį, kad sprendimas laikinai sustabdyti įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės įgaliojimus būtų panaikintas. Priėmus sprendimą panaikinti įgaliotajai laivų klasifikavimo bendrovei įgaliojimų sustabdymą, Administracija per 1 darbo dieną apie priimtą sprendimą informuoja įgaliotąją klasifikavimo bendrovę.

14. Priėmus sprendimą panaikinti įgaliotajai laivų klasifikavimo bendrovei suteiktus įgaliojimus, Administracija per 1 darbo dieną apie tai informuoja įgaliotąją laivų klasifikavimo bendrovę ir nurodo tokio sprendimo priežastis.

 

III SKYRIUS

PRIPAŽINTŲJŲ ORGANIZACIJŲ VEIKLOS PRIEŽIŪRA

 

15. Administracija, vykdydama užsienio valstybių laivų kontrolę, kaupia duomenis apie pripažintųjų organizacijų, kurių prižiūrimi laivai įplaukia į Lietuvos Respublikos uostus, veiklą.

16. Vykdydama Taisyklių 15 punkte nurodytas funkcijas, Administracija kaupia duomenis apie:

16.1. vėliavos valstybės vardu veikiančių pripažintųjų organizacijų išduotus galiojančius liudijimus laivams, kurie neatitinka tarptautinių konvencijų reikalavimų;

16.2. galiojančius klasės liudijimus turinčių laivų gedimo atvejus, jeigu sugenda ta laivo dalis, kurios būklę charakterizuoja šis klasės liudijimas.

17. Sukauptus Taisyklių 16 punkte nurodytus duomenis Administracija perduoda laivą prižiūrinčiai pripažintajai organizacijai ir rekomenduoja imtis reikiamų priemonių nustatytiems trūkumams pašalinti laivo pirminės apžiūros metu.

18. Administracija vykdo įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės priežiūrą, siekdama įvertinti, ar ši bendrovė veiksmingai vykdo sutartyje jai nustatytas funkcijas ir ar įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės kokybės valdymo sistema atitinka Tarptautinės jūrų organizacijos asamblėjos rezoliucija A.739(18) patvirtintų Rekomendacijų dėl įgaliojimų suteikimo organizacijoms, veikiančioms vėliavos valstybės administracijos vardu, I priedo ir 2009 m. balandžio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 391/2009 dėl laivų patikrinimo ir apžiūros organizacijų bendrųjų taisyklių ir standartų  I priedo reikalavimus.

19. Administracija, vykdydama įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės veiklos priežiūrą, gali bendradarbiauti su kitų šalių jūrinėmis administracijomis arba pripažinti Europos Komisijos, Europos saugios laivybos agentūros arba kitų nepriklausomų audito grupių, deramai atstovaujančių Administracijos interesams, atliktus auditus.

20. Administracija turi teisę pranešti Europos Komisijai ir Europos Sąjungos valstybėms narėms apie įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės audito rezultatus ir išsiųsti joms audito ataskaitą bei kitą su atliktu auditu susijusią informaciją.

21. Audito ataskaita siunčiama įgaliotajai laivų klasifikavimo bendrovei. Jeigu įgaliotoji laivų klasifikavimo bendrovė pateikia komentarus dėl audito ataskaitos, Administracija, prieš pateikdama audito ataskaitą Europos Komisijai ir Europos Sąjungos valstybėms narėms, tokius komentarus išsamiai įvertina.

 

IV SKYRIUS

ĮGALIOTOSIOS LAIVŲ KLASIFIKAVIMO BENDROVĖS IR
ADMINISTRACIJOS BENDRADARBIAVIMAS

 

22. Įgaliotoji laivų klasifikavimo bendrovė kviečia Administraciją dalyvauti techniniuose komitetuose ir kituose panašaus pobūdžio renginiuose.

23. Įgaliotoji laivų klasifikavimo bendrovė teikia Administracijai informaciją, susijusią su atliktomis pagal sutartį paslaugomis. Šiuo tikslu įgaliotoji laivų klasifikavimo bendrovė privalo:

23.1. užtikrinti, kad Administracija gautų elektroninių ryšių priemonėmis (internetu, elektroniniu paštu ar elektroninėje laikmenoje) visas taisykles ir interpretacijas, naudojamas pripažintosios organizacijos veikloje, vykdomoje pagal sutartį, arba pateikti Administracijai vieną tokio dokumento kopiją ir ją nuolat atnaujinti;

23.2. pateikti Administracijai visas formas, ataskaitas, kontrolinius sąrašus ir instrukcijas, kurias įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės inspektoriai, vadovaudamiesi sutarties priedu, naudoja tikrindami Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotus laivus;

23.3. užtikrinti, kad Administracija bet kuriuo metu elektroniniu būdu (pavyzdžiui, naudodamasi įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės prižiūrima interneto duomenų baze) galėtų susipažinti su visa įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės vykdoma Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų priežiūra ir jos išduotų dokumentų (liudijimų) sąrašu;

23.4. siųsti Administracijai atliktą priežiūrą patvirtinančių dokumentų (liudijimų) kopijas;

23.5. Administracijos prašymu leisti jai susipažinti su visais įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės naudojamais planais ir dokumentais, taip pat tikrinimų, kuriais remdamasi įgaliotoji laivų klasifikavimo bendrovė yra išdavusi priežiūrą patvirtinančius dokumentus (liudijimus), ataskaitomis;

23.6. esant techninei galimybei pasirūpinti, kad Administracija bet kuriuo metu elektroniniu būdu galėtų susipažinti su laivų priežiūrą patvirtinančių dokumentų (liudijimų), išduotų įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės, kopijomis ir ataskaitomis, susijusiomis su tų dokumentų išdavimu;

23.7. kasmet sausio ir liepos mėnesiais pateikti Administracijai šiuos duomenis apie įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės registre esančius Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotus laivus, jeigu šie duomenys nėra nuolat pateikiami įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės elektroninėje duomenų bazėje:

23.7.1. skaičių;

23.7.2. bendrąją talpą (toliau – BT);

23.7.3. vidutinį amžių;

23.8. esant galimybei, suskirstyti Taisyklių 23.7 papunktyje nurodytus duomenis pagal šiuos laivų tipus:

23.8.1. ro-ro;

23.8.2. keleiviniai;

23.8.3. keleiviniai įvažiuojamieji laivai;

23.8.4. konteinerių laivai;

23.8.5. tanklaiviai;

23.8.6. sausakrūviai;

23.8.7. kiti laivai, kurių BT yra 500 arba daugiau;

23.8.8. baržos;

23.8.9. žvejybos;

23.8.10. kiti laivai.

24. Jeigu įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės prižiūrimas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre registruotas laivas neteko klasės, įgaliotoji laivų klasifikavimo bendrovė privalo nedelsdama, bet ne vėliau kaip per 1 darbo dieną apie tai pranešti Administracijai.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

25. Administracijos direktoriaus įsakymai dėl įgaliojimų pripažintajai organizacijai Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) suteikimo, suteiktų įgaliojimų laikino sustabdymo, panaikinimo ar sustabdymo panaikinimo skelbiami Administracijos interneto svetainėje.

26. Jeigu pripažintajai organizacijai suteikti įgaliojimai vertinti įgulos gyvenimo ir darbo sąlygas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotuose laivuose, išduoti jiems atitiktį Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose, tarptautinėse sutartyse nustatytiems įgulos gyvenimo ir darbo laivuose reikalavimams patvirtinančius liudijimus ir pratęsti jų galiojimą, Administracija apie sprendimą suteikti įgaliojimus, laikinai sustabdyti suteiktus įgaliojimus, panaikinti įgaliojimus ar panaikinti įgaliojimų sustabdymą per 2 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos informuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kuri šią informaciją pateikia Tarptautiniam darbo biurui.

27. Administracija teikia Europos Komisijai ir kitoms Europos Sąjungos valstybėms narėms šią informaciją:

27.1. informaciją apie priimtus sprendimus suteikti įgaliojimus, laikinai sustabdyti suteiktus įgaliojimus, panaikinti įgaliojimus ar panaikinti įgaliojimų sustabdymą ir nurodo pagrįstas tokių sprendimų priežastis;

27.2. įgaliotos pripažintosios organizacijos veiklos vertinimo ataskaitą iki metų, einančių po vertinamųjų metų, kovo 31 dienos;

27.3. duomenis, sukauptus pagal Taisyklių 15 punkto reikalavimus, bet tik tuos, kurie susiję su laivais, keliančiais grėsmę saugiai laivybai ir (ar) aplinkai, arba kai nustatoma ypač aplaidi organizacijų veikla.

28. Administracijos sprendimai, susiję su Taisyklių taikymu, ir neveikimas gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

___________________

 

 

Įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu

vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų

registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą,

apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius

dokumentus (liudijimus) suteikimo taisyklių 

priedas

 

SUTARTIES DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS JŪRŲ LAIVŲ REGISTRE ĮREGISTRUOTŲ LAIVŲ TECHNINĖS PRIEŽIŪROS, APŽIŪRŲ

IR TAI PATVIRTINANČIŲ DOKUMENTŲ (LIUDIJIMŲ) IŠDAVIMO ELEMENTŲ

SĄRAŠAS

 

1. Tarptautinės jūrų organizacijos Pripažintųjų organizacijų kodekso 3 priede išdėstyti elementai.

2. Finansinę atsakomybę reglamentuojančios nuostatos:

2.1. Teismui ar arbitražo teismui galutinai pripažinus Lietuvos transporto saugos administracijos (toliau – Administracija) kaltę dėl įvykio (pvz., laivo avarijos jūroje) ir priėmus sprendimą atlyginti nukentėjusioms šalims turtinę žalą ar nuostolius, susijusius su žmonių sužalojimu ar mirtimi, jeigu teisme įrodyta, kad tą žalą sukėlė įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės, jos struktūrų, darbuotojų, atstovų ar kitų tos įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės vardu veikiančių asmenų sąmoninga veikla ar neveikimas arba didelis aplaidumas, Administracija turi teisę gauti iš įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės finansinę kompensaciją, kurios dydis atitinka teismo pripažintą įgaliotajai laivų klasifikavimo bendrovei tenkančią kaltės dalį už padarytą žalą, patirtus nuostolius, žmonių sužalojimą ar mirtį.

2.2. Teismui ar arbitražo teismui galutinai pripažinus Administracijos kaltę dėl įvykio (pvz., laivo avarijos jūroje) ir priėmus sprendimą atlyginti nukentėjusioms šalims nuostolius, susijusius su žmonių sužalojimu ar mirtimi, jeigu teisme įrodyta, kad tą žalą sukėlė įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės, jos struktūrų, darbuotojų, atstovų ar kitų tos įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės vardu veikiančių asmenų aplaidūs ar neatsargūs veiksmai ar neveikimas, Administracija turi teisę gauti iš įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės finansinę kompensaciją, kurios dydis atitinka teismo pripažintą įgaliotajai laivų klasifikavimo bendrovei tenkančią kaltės dalį už žmonių sužalojimą ar mirtį. Maksimali suma, kurios Administracija gali reikalauti iš įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės, yra 4 milijonai eurų.

2.3. Teismui ar arbitražo teismui galutinai pripažinus Administracijos kaltę dėl įvykio (pvz., laivo avarijos jūroje) ir priėmus sprendimą atlyginti nukentėjusioms šalims turtinę žalą ar nuostolius, jeigu teisme įrodyta, kad tą žalą sukėlė įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės, jos struktūrų, darbuotojų, atstovų ar kitų tos įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės vardu veikiančių asmenų aplaidūs ar neatsargūs veiksmai ar neveikimas, Administracija turi teisę gauti iš įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės finansinę kompensaciją, kurios dydis atitinka teismo pripažintą įgaliotajai laivų klasifikavimo bendrovei tenkančią kaltės dalį už minėtąją žalą ar nuostolius. Maksimali suma, kurios Administracija gali reikalauti iš įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės, yra 2 milijonai eurų.

3. Nuostatos dėl atliekamos įgaliotųjų laivų klasifikavimo bendrovių veiklos priežiūros, siekiant užtikrinti, jog Lietuvos Respublikos vardu veikiančios įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės tinkamai atliktų joms pavestas funkcijas ir atitiktų joms Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose saugią laivybą, Europos Sąjungos teisės aktuose ir tarptautinėse konvencijose nustatytus reikalavimus.

4. Galimybė atlikti atsitiktinai pasirinktų Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų patikrinimus ir prireikus atsitiktinius ir išsamius šių laivų patikrinimus.

5. Nuostatos dėl privalomos informacijos apie įgaliotosios laivų klasifikavimo bendrovės prižiūrimus Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre registruotus laivus, laivo klasės pakeitimo, laikino laivo klasės sustabdymo ir laivo klasės panaikinimo atvejus teikimo.

______________________