LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL INVAZINIŲ IR (AR) INTERVENCINIŲ PROCEDŪRŲ, KURIOS NEPAŽEIDŽIA AUDINIŲ IR (AR) ORGANŲ VIENTISUMO IR GALI KELTI TIK NEDIDELĮ NEPAGEIDAUJAMĄ LAIKINĄ POVEIKĮ PACIENTO SVEIKATAI, SĄRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. vasario 14 d. Nr. V-171
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 17 straipsnio 5 dalimi:
1. T v i r t i n u Invazinių ir (ar) intervencinių procedūrų, kurios nepažeidžia audinių ir (ar) organų vientisumo ir gali kelti tik nedidelį nepageidaujamą laikiną poveikį paciento sveikatai, sąrašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministro
2020 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. V-171
INVAZINIŲ IR (AR) INTERVENCINIŲ PROCEDŪRŲ, KURIOS NEPAŽEIDŽIA AUDINIŲ IR (AR) ORGANŲ VIENTISUMO IR GALI KELTI TIK NEDIDELĮ NEPAGEIDAUJAMĄ LAIKINĄ POVEIKĮ PACIENTO SVEIKATAI, SĄRAŠAS
1. Diagnostikos ir gydymo tikslu atliekama kūno anatominės struktūros, organų sistemos ir (ar) jos funkcijų stebėsenos procedūra – dvisrautė radioabsorbcijometrija (DXA), kurią atliekant naudojami jonizuojančiąją spinduliuotę skleidžiantys medicinos prietaisai.
2. Diagnostikos ir gydymo tikslu atliekamos kūno anatominės struktūros, organų sistemos ir (ar) jos funkcijų stebėsenos procedūros, kurias atliekant kūnas, organų sistemos ir (ar) jo funkcijos yra veikiamos medicinos prietaisais:
2.2. paprasti ir sudėtingi ultargarsiniai tyrimai, nurodyti Ultragarsinių tyrimų, atliekamų teikiant ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, reikalavimų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2017 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. V-432 „Dėl Ultragarsinių tyrimų, atliekamų teikiant ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, reikalavimų aprašo patvirtinimo“, išskyrus akušerijos atvejus ir visus intraertminius ultragarsinius tyrimus bei krūvio širdies ultragarsinį tyrimą (fizinio, medikamentinio krūvio ar elektrinės širdies stimuliacijos);
2.3. nervų sistemos tyrimas:
2.4. klausos ir regos tyrimas:
3. Diagnostikos tikslu atliekami odos ar gleivinių mėginiai (funkciniai testai), kurių metu galima nedidelė laikina vietinė odos ar gleivinės reakcija (pvz., paraudimas, patinimas) ir kai procedūrai atlikti pakanka vietinės nejautros:
4. Diagnostikos tikslu atliekamos organizmo išskyrų ėminių paėmimo procedūros, kurių metu galimas sąlytis su oda ar gleivinėmis, kai šis sąlytis gali sukelti tik nedidelę laikiną vietinę odos ar gleivinės reakciją (pvz., paraudimą, nedidelį patinimą, trumpalaikį burnos gleivinės sudirginimą) ir kai procedūrai atlikti pakanka vietinės nejautros: