LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2006 M. BIRŽELIO 1 D. ĮSAKYMO NR. D1-275 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2020 m. sausio 27 d. Nr. D1-46
Vilnius
Pakeičiu Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. D1-275 „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos darbo reglamento patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 14.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
2. Pakeičiu 14.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
3. Pakeičiu 14.9 papunktį ir jį išdėstau taip:
4. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:
„16. Ministro įsakymų, kuriais nustatoma paramos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ar Europos Sąjungos paramos fondų lėšų naudojimo tvarka arba kuriais prisiimami (ar padidinami) finansiniai, garantiniai ir kiti skoliniai įsipareigojimai, tenkintini iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, projektai Teisės ir personalo skyriaus patarėjo (teisėkūros klausimais) sprendimu turi būti derinami su Finansų ministerija.“.
5. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Ministro įsakymus registruoja Dokumentų valdymo ir asmenų aptarnavimo skyrius, išskyrus įsakymus personalo, atostogų klausimais, kurie registruojami Teisės ir personalo skyriuje. Pasirašyti ministro įsakymai registruojami jų pasirašymo dieną. Ministro įsakymui suteikiamas registravimo eilės numeris pagal bendrąją numeraciją nuo metų pradžios iki pabaigos. Jeigu priimamas kelių ministrų bendras įsakymas, jis registruojamas po to, kai įsakymą pasirašo visi ministrai, paskutinio ministro pasirašymo dieną. Ministrų pasirašytą įsakymą įformina ta ministerija, kurios ministras inicijavo įsakymą. Kai įsakymą inicijuoja ministras, Dokumentų valdymo ir asmenų aptarnavimo skyrius suderina su kitų ministerijų, kurių ministrai pasirašė bendrą įsakymą, administracijos padaliniais, atsakingais už dokumentų valdymą, įsakymo registravimo datą bei numerį ir jį registruoja.“.
6. Pakeičiu 511 punktą ir jį išdėstau taip:
„511. Ministerijos parengto teisės akto (išskyrus įsakymo) projekto, projekto priedų, projekto lyginamojo varianto, rašto, kuriuo teisės akto projektas teikiamas išvadoms gauti, teikimo, kuriuo Vyriausybei teikiamas teisės akto projektas, aiškinamojo rašto, atitikties lentelės, numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo pažymos, derinimo pažymos antruosius egzempliorius turi vizuoti atitinkamai pagal Reglamento 44 ir 50 punktus ir Teisės ir personalo skyriaus patarėjas (teisėkūros klausimais) ir Teisės ir personalo skyriaus vedėjas.“.
7. Pakeičiu 541 punktą ir jį išdėstau taip:
„541. Kai dokumentą reikia išversti iš užsienio kalbos arba į užsienio kalbą, vertimą užsakantis valstybės tarnautojas ar darbuotojas parengia prašymą Ministerijos kancleriui, kurį vizuoja jo tiesioginis vadovas, Ministerijos administracijos padalinio vadovas, Strateginio ir finansų valdymo skyriaus patarėjas (finansų klausimais), Valstybės turto ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas ir Europos Sąjungos ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėjas. Prie prašymo pridedamas pageidaujamas išversti dokumentas. Ministerijos kancleriui pritarus (rezoliucija prašyme), vertimą užsakantis valstybės tarnautojas ar darbuotojas organizuoja vertimo darbus.“.
8. Pakeičiu 90 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
„Teisės aktų projektus rengėjai turi suderinti su Ministerijos administracijos padaliniais, Ministerijos duomenų apsaugos pareigūnu (jei teisės aktų projektai susiję su asmens duomenimis), įstaigomis prie Ministerijos ir Ministerijos valdymo sričiai priskirtomis įstaigomis, kurių veikla susijusi su teisės akto projekto nuostatomis, po to – su Teisės ir personalo skyriumi.“.
9. Pakeičiu 91 punktą ir jį išdėstau taip:
„91. Projekto gavimo Teisės ir personalo skyriuje diena laikoma diena, kai projektas kartu su visais lydimaisiais dokumentais pateikiamas Teisės ir personalo skyriaus patarėjui (teisėkūros klausimais).
Teisės ir personalo skyriui teikiamą teisės akto projektą ir jo lydimuosius dokumentus turi vizuoti rengėjas ir jo tiesioginis vadovas. Kai Teisės ir personalo skyriui teikiamas teisės akto projektas ir jo lydimieji dokumentai, parengti įstaigos prie Ministerijos ar Ministerijos reguliavimo sričiai priskirtos įstaigos, turi vizuoti ir šios įstaigos vadovas ir teisininkas.
Kartu su teisės akto projektu Teisės ir personalo skyriui privalo būti pateikiamos teisės akto projekto derinimo metu gautos specialistų išvados, pastabos ir pasiūlymai. Jei teisės akto projektas vizuotas su pastaba, nurodomi motyvai, kodėl neatsižvelgta.
Jei teisės akto projektu siekiama perkelti ar įgyvendinti Europos Sąjungos teisės nuostatas, projekto rengėjas, vizuodamas projektą, rašo prierašą „Perkelia/įgyvendina ES teisę“.
Teisės ir personalo skyriaus patarėjas (teisėkūros klausimais) ar specialistas (pagal kuruojamą sritį) pateikia savo išvadas ar pastabas ir pasiūlymus dėl Ministerijos administracijos padalinių, įstaigų prie Ministerijos ar Ministerijos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų parengtų ir jam derinti pateiktų teisės aktų projektų kartu su jų lydimaisiais dokumentais ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų gavimo dienos, o kai pateikiami didelės apimties ir/ar sudėtingi projektai, – ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jų gavimo dienos, iš anksto informuodamas, kad projektas bus nagrinėjamas kaip didelės apimties ir/ar sudėtingas. Teisės ir personalo skyriaus patarėjas (teisėkūros klausimais) ar specialistas (pagal kuruojamą sritį) išvadas ar pastabas, pasiūlymus dėl pakartotinai jam derinti pateiktų projektų kartu su lydimaisiais dokumentais pateikia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Teisės akto projekto rengėjas pataisytą projektą pateikia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Jei teisės akto projekto rengėjas neatsižvelgia į pakartotinai pateiktas Teisės ir personalo skyriaus pastabas, teisės akto projekto rengėjo vadovas organizuoja pasitarimą pas viceministrą pagal nustatytas veiklos sritis arba Ministerijos kanclerį pagal administravimo sritį dėl nesuderintų pastabų.”.
10. Pakeičiu 92 punktą ir jį išdėstau taip:
„92. Ministerijos administracijos padalinių, įstaigų prie Ministerijos ar Ministerijos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų vadovai, teikdami teisės aktų projektus, gali motyvuotai prašyti Teisės ir personalo skyriaus vedėjo, kad išvados, pastabos ar pasiūlymai dėl Reglamento 91 punkte nurodytų projektų būtų pateikti skubos tvarka. Teisės ir personalo skyriaus specialistas (pagal kuravimo sritį), gavęs teisės akto projektą, kuriam pagal Teisės ir personalo skyriaus vedėjo rezoliuciją išvadas, pastabas ar pasiūlymus reikia pateikti skubos tvarka, juos pateikia ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo projekto gavimo dienos. Ministerijos administracijos padalinių, įstaigų prie Ministerijos ar Ministerijos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų skubos tvarka pateikti derinti Teisės ir personalo skyriui teisės aktų projektus turi vizuoti rengėjas ir jo tiesioginis vadovas, įstaigos prie Ministerijos ar Ministerijos reguliavimo sričiai priskirtos įstaigos – ir šios įstaigos vadovas ir teisininkas.“.
11. Pakeičiu 921 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
12. Pakeičiu 922 punktą ir jį išdėstau taip:
„922. Europos Sąjungos ir tarptautinių ryšių skyrius atitikties lenteles į Lietuvos narystės Europos Sąjungoje informacinę sistemą (LINESIS) įveda Europos Sąjungos reikalų koordinavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 9 d. nutarimu Nr. 21 „Dėl Europos Sąjungos reikalų koordinavimo“, nustatyta tvarka ir terminais.“.
13. Pakeičiu 101 punktą ir jį išdėstau taip:
„101. Teisės aktų informacinėje sistemoje skelbiami norminiai įsakymų projektai turi būti suderinti ir pavizuoti Reglamento 14 punkte nustatyta tvarka. Į Teisės aktų informacinę sistemą talpinamus norminius įsakymų projektus vizuoja ministras, viceministras pagal ministro nustatytas veiklos sritis ar Ministerijos kancleris pagal ministro nustatytas administravimo sritis ir Teisės ir personalo skyriaus vedėjas. Teisės aktų informacinėje sistemoje kartu su norminiu įsakymo projektu skelbiami Reglamento 15 punkte nurodyti dokumentai ir kiti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyti privalomi dokumentai.“.
14. Pakeičiu 109 punktą ir jį išdėstau taip:
„109. Sutarčių, sudaromų įgyvendinant Ministerijos ūkinę ir finansinę veiklą, taip pat susijusių su Europos Sąjungos fondų parama, projektus rengia suinteresuotas Ministerijos administracijos padalinys, išskyrus sutartis, kurias rengia Valstybės turto ir viešųjų pirkimų skyrius ir pirkimo organizatoriai pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą atliktas viešųjų pirkimų procedūras.“.
15. Pakeičiu 112.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
17. Pakeičiu 112.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
18. Pakeičiu 112.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
19. Pakeičiu 1121.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
20. Pakeičiu 1121.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
21. Pakeičiu 114 punktą ir jį išdėstau taip:
„114. Sutartys, sudaromos įgyvendinant Ministerijos ūkinę ir finansinę veiklą, kurios finansuojamos iš specialiųjų lėšų, registruojamos Strateginio ir finansų valdymo skyriuje. Sutartys, sudaromos remiantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu, registruojamos Valstybės turto ir viešųjų pirkimų skyriuje. Sutartys, susijusios su Europos Sąjungos fondų parama, registruojamos Europos Sąjungos investicijų ir ekonominių priemonių departamento Europos Sąjungos investicinių priemonių įgyvendinimo skyriuje.“.
22. Pakeičiu 130 punktą ir jį išdėstau taip:
„130. Ministerijos sudaryto ar jos oficialiai gauto dokumento, išskyrus finansinius dokumentus, kopijos tikrumą tvirtina Dokumentų valdymo ir asmenų aptarnavimo skyriaus vedėjas (kai jo nėra, – jo įgaliotas Dokumentų valdymo ir asmenų aptarnavimo skyriaus specialistas). Finansinių dokumentų tikrumą tvirtina Strateginio ir finansų valdymo skyriaus patarėjas (finansų klausimais), o kai jo nėra, – įgaliotas Strateginio ir finansų valdymo skyriaus specialistas.“.
23. Pakeičiu 161 punktą ir jį išdėstau taip:
24. Pakeičiu 187 punktą ir jį išdėstau taip:
„187. Informacinių technologijų skyrius techniškai prižiūri Ministerijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų kompiuterines darbo vietas ir kompiuterinę techniką, šalina kompiuterinės technikos gedimus. Jei kompiuterinės technikos gedimų negalima pašalinti per vieną darbo dieną, Ministerijos valstybės tarnautojui ar darbuotojui turi būti suteikta kita kompiuterinė technika.“.